0
Junior Member
#1
Od kilku lat pracuję w dużej firmie i mam wrażenie, że osoby bardziej przebojowe są częściej zauważane przez przełożonych. Nie mam problemów z wykonywaniem swoich obowiązków, ale nie lubię się promować i zabierać głosu na każdym spotkaniu. Zaczynam się zastanawiać, czy mój introwertyzm nie ogranicza mojego rozwoju zawodowego. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Odpowiedz


0
Member
#2
Myślę, że wiele osób o introwertycznej osobowości ma podobne odczucia. Problem nie polega na tym, że introwertycy mają mniejsze kompetencje, ale często są mniej widoczni od bardziej ekspresyjnych współpracowników. W artykule https://www.c3l.pl/coaching-dla-intrower...awertykow/ zwrócono uwagę, że takie osoby bywają pomijane przy awansach, mimo wysokiego poziomu merytorycznego. Coaching może pomóc w nauczeniu się budowania własnej marki zawodowej bez udawania ekstrawertyka. Chodzi raczej o świadome pokazywanie swoich osiągnięć i mocnych stron niż o zmianę swojej natury. To wydaje się dużo bardziej skuteczne i zdrowe niż próba stania się kimś innym.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości